Jak zvládnout studium vysoké školy na mateřské?

Vžít se do role studenta a rodiče zároveň může být zdrcující. Pokud máte děti a uvažujete o návratu do školy, možná se ptáte, jak najdete čas na to, abyste zvládli své vzdělávací a pečovatelské povinnosti.

  1. Naplánujte si čas studia

V kalendáři nebo plánovači si určete konkrétní časy (alespoň jeden denně), kdy se budete snažit studovat s minimálním rozptylováním. Možná zjistíte, že se nemůžete vždy držet tohoto rozvrhu, ale dostat se do studijní rutiny vám pomůže být co nejúčinnější a vyhnout se tomu, aby rodičovské úkoly zasahovaly do vašeho času domácího studia. Zvažte vytvoření rotačního studijního plánu, pokud se vaše rodičovské povinnosti a další povinnosti mění ze dne na den, jen si to někam zapište, abyste nezapomněli a nedostali se mimo plán. Čím konzistentnější je váš rozvrh, tím snazší bude dodržení.

  1. Určete si prostor pro domácí studium

Pokud je to jen trochu možné, vytvořte si doma prostor, ve kterém se budete moci učit s minimálním rozptylováním. Aby byla tato strategie účinná, zakažte tuto oblast svým dětem.

  1. Přizpůsobte studium svým závazkům

Vytvoření jasného studijního plánu může být rozhodně prospěšné, ale měli byste si také během dne hledat malé části času, které můžete věnovat studiu. Tímto způsobem je vaše studium navázáno kolem vašich rodinných závazků a nemáte pocit, že ztrácíte čas se svými dětmi.

Tip: Co si budeme povídat, bojovat budete především s nedostatkem času. Abyste mohla věnovat dostatek pozornosti rodině i studiu, využijte možnosti vypracování seminárních prací, případně vypracování bakalářské práce na zakázku.

  1. Nechte své děti, aby vám pomohly

Pokud jsou vaše děti dostatečně staré, přidělte jim domácí práce, když se budete učit. To pomůže udržet vaše děti zaneprázdněné, když se budete učit, abyste se mohli soustředit na svou práci.

  1. Promluvte si s partnerem

Pokud máte manžela nebo partnera, který žije s vámi a vašimi dětmi, zapojte ho. Požádejte jej o pomoc a podporu, když se budete během dne snažit udělat nějaké studium. Mohou vás podpořit tím, že vám během studia nabídnou péči o děti, například je vykoupají, abyste mohla udělat nějakou práci.

  1. Vytěžte ze studia maximum

Mít rodinu je samozřejmě pro většinu lidí prioritou, ale pokud se zavážete vrátit do školy, dejte si na studiu záležet. Vynechání přednášek, protože se cítíte provinile za to, že jste pryč od své rodiny, jen sníží prospěch, který získáte ze studia. Pokud je to něco, na čem vám záleží, vytěžte z toho maximum tím, že se budete účastnit každé přednášky, která bude ve vašich možnostech.

  1. Důvěřujte si

Snažte se nezabývat negativními myšlenkami, jako jsou obavy, že jste se dlouho neučili, že budete starší než ostatní studenti, nebo že byste neměli tolik času upírat své rodině.

  1. Mějte rozumná očekávání

Ať už to rozdělíte jakkoli, být rodičem a studentem není snadný úkol. Snažte se na sebe nevyvíjet příliš velký tlak, abyste vynikali ve všem. Vaše vzdělávací cíle by měly být stanoveny na základě toho, čeho chcete dosáhnout v dlouhodobém horizontu a v kontextu vašeho osobního a rodinného života.

Reklama

PR článek

Nejnovější články

Klíšťata: věčný problém teplé sezony

Jakmile se začne oteplovat a procházky se začnou prodlůžovat, přichází na řadu tradiční problém – klíšťata. Nejde pouze o nepříjemný zážitek z kousnutí: ten...

Malý robotický tank, který pomůže s prací v zahradě

Tempo vývoje robotických zařízení se nadále zrychluje. Robotika, smart technologie a umělá inteligence si tak získávají stále stabilnější místo iv našich domácnostech. Jedním z...

Jste pověrčiví, pravidelně si dáváte věštit? Kdy vám to může ublížit a kdy pomoci?

Z času na čas to dělají i ti nejrozumnější lidé. Proč? Protože jsme lidé a zda si to přiznáme nebo ne, někdy je příjemné...

Minus 10 let na počkání: Termolifting funguje jako dokonalý zmizík času

Po ošetření radiofrekvencí se v pokožce vytváří nový kolagen, což je přesně něco jako malý elixír mládí. Podívejte se, proč termolifting zkusit a jak...

Péče o dostihové koně ve stáří

Zmínili jsme program Godolphinu a Excellerův případ, který dal vzniknout řadě organizací, které se věnují péči o bývalé dostihové koně a ustajují je, než...