Drahé krémy nejsou všechno! Tyto 4 vitaminy jsou klíčové pro zářivou a mladě vypadající pokožku

Mnohé z nás využívají ty nejlepší možnosti na trhu: krémy, séra, rollery či masky. Při nezdravých návycích však drahá péče může vyjít vniveč. Co tak zlepšit kvalitu pokožky pomocí „obyčejných“ vitaminů D, E, K a lipozomálního vitamínu C?

investujte rozumně
Mnohé naše činnosti pleti vůbec nepřispívají, zejména pokud se jedná o kouření, časté pití alkoholu nebo stravy s vysokým obsahem cukrů a nedostatkem vitamínů. Při těchto „zlozvycích“ je pokožce úplně jedno, zda si koupíte prostředky na její ošetření za stovky eur. Mimořádně důležité je, co jí dodáte zevnitř. Už obyčejná voda, jejíž příjem mnohé ženy podceňují, dokáže udělat s pokožkou zázraky.

Aby byly změny skutečně viditelné a peníze jste nesplachovali do záchodu, zaměřte se i na to, co ve své stravě přijímáte. Pro pevnou, pružnou a zdravě vypadající pokožku, využijte sílu vitamínů C, D, E a K.

vitamín C
Tento důležitý vitamin je zahrnut v mnoha složkách potravy jako je:

zelenina (paprika, brokolice, kapusta),
ovoce (černý rybíz, kiwi, citrusové plody, jahody),
bylinky (petrželka, tymián).
Výzkumy potvrzují, že vitamin C přispívá ke snížení výskytu vrásek, slouží jako ochrana před UV paprsky, pomáhá zvyšovat produkci kolagenu a urychluje hojení.

Kromě zeleniny a ovoce je oblíbenou formou užívání vitamínu C v doplňcích stravy. Lipozomální forma vitamínu C se postará o jeho nejvyšší možnou vstřebatelnost. To v překladu znamená, že jej opravdu „nesplachujeme do záchodu“.

Céčko podporuje syntézu kolagenu a přispívá k činnosti imunitního a nervového systému. Pro krásu pokožky, ale i celkovou imunitu, je „céčko“ doslova nevyhnutelné, proto je třeba zahrnout ho do denního jídelníčku. (Zdroj: Viarax.fr)

vitamín D
Často podceňovaný, ale nesmírně důležitý vitamín. Tělo si ho vytváří prostřednictvím působení slunce na pokožku, proto když je slunce nedostatek, musíme sáhnout po jiných, zejména tabletových zdrojích.

Podle WebMD má Vitamin D několik důležitých funkcí. Snad nejdůležitější jsou regulace absorpce vápníku a fosforu a usnadnění normální funkce imunitního systému. Příjem dostatečného množství vitamínu D je důležitý pro normální růst a vývoj kostí a zubů, jakož i pro zlepšení odolnosti proti některým chorobám.

Nedostatek vitaminu D může vést k poruchám jakými je např. matně a mdle vypadající pokožka, suchá a olupující se kůže, pomalé hojení ran, ale i psoriáza. Důležitý je i pro růst a kvalitu vlasů.

vitamín E
Oblíbenou součástí mnoha přípravků na pleť je vitamin E, jehož klíčovým benefitem je podpora imunitního systému, zdraví pokožky a pomoc při regeneraci buněk. Má také antioxidační a protizánětlivé vlastnosti, díky čemuž účinně bojuje proti účinkům volných radikálů a toxinů v životním prostředí. Může ochraňovat před slunečním zářením, zabraňovat vzniku vrásek a skvrn na pokožce.

Nachází se v obilovinách, ořeších a semenech, rybách a mořských plodech, rostlinných olejích, ale iv zelenině jako špenát, brokolice.

vitamín K
Není tak známý a populární v péči o pokožku jako vitaminy C a E, přesto však dokáže přispět k ochraně před vznikem nepříjemných stavů. Jedním z nich jsou drobné žilky, které se nám mohou objevit na nose a tvářích. Kromě toho je skvělým pomocníkem, který bojuje proti kruhům pod očima.

Vitamin K také přispívá ke zmírnění otoků a zlepšení stavu pokožky po operacích, urychluje hojení modřin. Nachází se v zelené fazolkám, salátu, ale i ve špenátu a zelí.

Péče o pokožku tedy nemusí nutně znamenat, že necháte obsah svého účtu v drogerii, aby vaše pleť vypadala k světu. Postačí pár změn ve stravě, kde budou zahrnuty zmíněné vitamíny, a pokožka bude zářit (nejen) štěstím.

Reklama

PR článek

Nejnovější články

Erotický horoskop: Znamení, které zažijí nejlepší sex a ty, které mohou způsobit v posteli pohromu!

Ne každá hvězda na noční obloze vyzařuje romantiku a lásku. Hvězdy prozrazují i ​​to, které dvě znamení mají předpoklad zažít nezapomenutelnou divočinu i ty,...

Ubytování pro školy v přírodě v hotelu ProFamily Hotel TOP Benecko nabízí i pořádání lyžařského výcviku

Lyžování je v současné době v České republice velice populární. Každou zimu se na tuzemské zasněžené vrcholky vydávají desítky tisíc nadšených lyžařů, aby znovu a znovu...

Problémy s očními víčky již nemusí ovlivňovat váš dosavadní život

Oči dokáží ovlivnit velmi mnoho a je pravdou, že pokud je v těchto místech jakýkoliv nedostatek, tak to těžko někdo může zachránit. Leda, že by...

Kyselina hyaluronová, vitamin C či niacinamid. Co vaše pleť skutečně potřebuje?

Denně na nás vyskakují desítky reklam, které tvrdí, že právě tento produkt potřebujeme ve své rutině. To, jak se vyznat v záplavě funkční i...

Akcionářský kapitalismus a obnova ve tvaru písmene K

Když se poprvé objevila pandemie COVID-19, zdálo se, že nadešel den zúčtování pro příliš zadlužené firmy. Odborníci a tvůrci politik už léta varovali před...